Bize Ulaşın
0 850 241 11 02

BBC 3d Tarama

3d-tarama
Aradığınız yüksek kalitede ve çözünürlükte ürününüzün sanal ortama aktarılması mı? BBC Teknoloji sizin için bu konudada çözümler üretiyor. Dilediğiniz ebatta ürünü detaylarına varana kadar sanal ortama aktaran akılcı çözümlerimiz ile karşınızdayız.
Tersine mühendislik uygulamaları veya hobi, her ne amaçla olursa olsun, konusunda uzman ekibimiz istediğiniz her türlü nesneyi tarayarak bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlar. Taratmak istediğiniz nesneye göre uzmanlarımız farklı teknolojiler kullanan tarayıcılardan yararlanırlar. İşlem tamamlandıktan sonra, ürünün taranmış halini evrensel 3 boyut dosya formatlarında (.stl, .obj, .ply) teslim alabilirsiniz.

3D tarama nedir ne iş yarar?

Elinizde dad datası olmayan ürün veya parçaların tersine mühendislik yöntemi ile(İşin hatlarına ve durumuna göre değişkenlik göstererek) Sketchler ve eğriler alınıp yüzey ve katı model oluşturulmasının ilk aşamasıdır. Aynı zamanda Cad datasında istenilen değişikliklerin yansıtılmasında da büyük kolaylık sağlar.
3d-tarama
İşin 3 boyutlu kalite kontrol raporunun hazırlanmasında kullanılır. Cad datası olan işin üretildikten sonra taranarak tarama datasıyla Cad datasının birbirleri üzerine oturtularak 3 boyutlu kalite kontrol raporu hazırlanmasını sağlar.
Bir diğer işlevinden biri de renkli çekim yapabilen optik tarama sistemiyle tarihi eserin renkli 3D tarama datalarının müzelerde bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak tüm detaylarının sergilenmesi, böylece eserin korunmasını ve onarılmasını sağlamak için 3 boyutlu data oluşturulması geçmiş dönemdeki eserler içinde büyük önem taşır.
Tarama sistemleri lazer ve optik olarak 2 gruba ayrılır. Ancak her iki sistemde de nokta bulutundan oluşan üçgensel yapı olarak tabir ettiğimiz STL formatında data alınmaktadır.

Kalite Kontrol

Optik tarama sonucu elde edilen nokta bulutunun veya stl datasının Cad modeli ile karşılaştırması ile elde edilen ( Doğrusallık, Düzlemsellik, Silindirlik, Paralellik, Diklik, Açısallık Uzunluk, açı, radyüs vb ) Sonuçların raporlanması ile kalite kontrol hizmeti verilmektedir.Elde edilen raporlar müşterilerimize PDF ,XPS,PPT , XML ,CSV gibi genel formatlarda teslim edilmektedir.

Tersine Mühendislik

Tersine Mühendislik yöntemi , Üretilmek istenilen, üzerinde değişiklik ya da geliştirme yapılması planlanan ancak elinizde sadece numunesi bulunan parçalarınızın bilgisayar ortamında kullanılabilir datasını elde etmek için 3 boyutlu lazer ya da optik tarama sistemleri yardımıyla elde edilen nokta bulutu veya STL data üzerinden hassas bir şekilde, imalata yönelik CAD modellerinin oluşturulmasıdır. Özellikle , El yapımı parçaların veya Deforme olmuş – bozulmuş kalıpların CAD datasının oluşturulması ve de yeniden işlenmesinde Tersine Mühendislik yönteminden yararlanılmaktadır. Firmamız tecrübeli ve uzman ekibi ile birlikte, ileri teknoloji ve yazılımlardan faydalanarak sektöre hizmet vermekteyiz.
Etiketler: 3d tarama, 3d Tarama hizmeti, 3d Tarama hizmetleri, detaylı 3d Tarama, 3d ölçüm